4 najważniejsze zalety ogrzewania podłogowego

27 sierpnia 2022
rodzina komfort ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet. Nie tylko zmniejsza zużycie energii i jest łatwe w montażu, ale też zwiększa komfort użytkowania i projektowania przestrzeni.

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, którego ogromna popularność wynika przede wszystkim z uzyskiwanych korzyści. Na czym one polegają? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule.

1. Ogrzewanie podłogowe zmniejsza zużycie energii

Jedną z najistotniejszych zalet ogrzewania podłogowego jest fakt, że zdecydowanie zmniejsza ono zużycie energii. Wynika to przede wszystkim z innego sposobu rozprowadzania ciepła, które w przypadku ogrzewania podłogowego wędruje pionowo od dołu do góry. W efekcie jest nam zwyczajnie cieplej, co pozwala zmniejszyć temperaturę podłogówki o 1-2 stopnie. Warto także podkreślić, że nagrzana podłoga znacznie dłużej utrzymuje temperaturę, a co za tym idzie dłużej ją oddaje.

2. Swoboda w projektowaniu przestrzeni i miejsca

Ogrzewanie podłogowe to rozwiązanie, które sprawdza się niezależnie od rodzaju posadzki, czy wykończenia podłogi. Co więcej, brak grzejników powoduje, że zyskujemy dodatkowe miejsce w pomieszczeniach oraz większe możliwości ich aranżacji. Poprawia się również estetyka wnętrza.

3. Podłogówka jest łatwa w instalacji i konserwacji

Zaletą ogrzewania podłogowego jest również łatwa instalacja, którą można zlecić profesjonalistom lub przeprowadzić samodzielnie. W tym drugim przypadku wystarczy jedynie nabyć odpowiednie komponenty. Podłogówka nie wymaga również konserwacji, ponieważ instalacja znajduje się wewnątrz posadzki.

4. Ogrzewanie podłogowe ma pozytywny wpływ na zdrowie

Za montażem ogrzewania podłogowego przemawia również fakt, że ma ono pozytywny wpływ na zdrowie. Wynika to z faktu, że nie powoduje uczucia przegrzania. Co więcej, jest także korzystne dla alergików, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnych grzejników nie powoduje ruchu powietrza, a co za tym idzie nie skutkuje przenoszeniem wszelkich pyłów i kurzu wraz z nim. Zastanawiasz się jaka jest cena ogrzewania podłogowego i montażu podłogówki? przeczytaj tutaj

Podsumowując ogrzewanie podłogowe to nowoczesna technologia ogrzewania domów, której popularność z pewnością będzie rosła. Wynika to przede wszystkim z korzyści, które można w ten sposób uzyskać.