Charakterystyka pomp ciepła Aquarea Panasonic

30 marca 2023
Panasonic Aquarea pompy ciepla

Firma Panasonic ma ponad 60-letnie doświadczenie w projektowaniu innowacyjnych oraz wydajnych rozwiązań grzewczych. W ofercie marki znajduje się imponująca gama powietrznych pomp ciepła. Flagowy system Panasonic – Aquarea powietrze-woda – dostępny jest w różnych typach i rozmiarach. Pasuje do wszystkich domów i idealnie nadaje się do nowych oraz remontowanych projektów. 

Seria powietrznych pomp ciepła Panasonic Aquarea

Wszystkie powietrzne pompy ciepły Panasonic Aquarea mogą skutecznie i wydajnie ogrzewać dom oraz wytwarzać ciepłą wodę użytkową przez cały rok, a niektóre modele mogą nawet chłodzić dom latem. Można je również podłączyć do instalacji solarnej lub fotowoltaicznej i prowadzić do znacznych oszczędności przy wymianie kotła opalanego olejem lub grzejników elektrycznych. Odpowiednie do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych, pompy ciepła powietrze-woda Aquarea firmy Panasonic, są dostępne w różnych typach, co pozwala wybrać idealne rozwiązanie.

System dwublokowy

System składa się z oddzielnych jednostek wewnętrznych i zewnętrznych oraz i łączy się z ogrzewaniem i/lub ciepłą wodą.

System monoblokowy

System monoblok ma tylko jednostkę zewnętrzną. Jest podłączony do ogrzewania i/lub ciepłej wody i nie ma połączenia czynnika chłodniczego.

Wysoka wydajność Panasonic Aquarea

Pompy ciepła Panasonic Aquarea są idealne do domów o niskim zużyciu energii i nowych instalacji. Wysokowydajna pompa ciepła powietrze-woda Aquarea jest dostępna w wersjach od 3 kW do 16 kW, a wersja monoblok od 5 kW do 16 kW. Obie wersje zapewniają ciepłą wodę i ciepło do grzejników oraz ogrzewania podłogowego. Pompy zapewniają też wyjątkową wydajność, oszczędność energii oraz wysoki komfort w pomieszczeniach nawet przy niskich temperaturach.

Panasonic Aquarea T-Cap

Pompa ciepła powietrze/woda Aquarea T-Cap może pracować przy temperaturach zewnętrznych do -20°C. Zapewnia wysoką wydajność niezależnie od temperatury zewnętrznej i wody. Panasonic rekomenduje tę serię jako idealne rozwiązanie do renowacji, nowych budynków i instalacji, w których moc wyjściowa jest wysoka. Zarówno wersje dwublokowe, jak i monoblokowe są dostępne od 9kW do 16kW. Stanowią doskonały wybór w przypadku wymiany kotłów gazowych lub olejowych oraz podłączenia do nowych grzejników lub ogrzewania podłogowego.

Zobacz naszą wybraną ofertę:

Panasonic Aquarea HT

Aquarea HT najlepiej nadaje się do domów ze starymi grzejnikami wysokotemperaturowymi, które chcą zrezygnować z kotła olejowego lub gazowego. Panasonic Aquarea HT jest dostępna w wersjach od 9kW do 12kW i może zapewnić wodę o temperaturze 60°C, nawet gdy temperatura zewnętrzna spadnie do -15°C.

Dlaczego warto wybrać powietrzną pompę ciepła Panasonic?

  • Generowanie oszczędności: chociaż początkowa inwestycja jest prawdopodobnie wyższa niż w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych, powietrzna pompa ciepła jest znacznie tańsza w eksploatacji. Na przykład, jeśli kupisz powietrzną pompę ciepła Aquarea, możesz zaoszczędzić do 80% na rachunkach za energię w porównaniu z grzejnikiem elektrycznym.
  • Ogrzewanie, ciepła woda i chłodzenie: powietrzne pompy ciepła Aquarea High Performance i T-Cap wytwarzają ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową, a także chłodzenie. Oznacza to, że nigdy nie musisz stawić czoła uczuciu zbyt gorącego lub zimnego powietrza, gdy jesteś w domu.
  • Kompatybilna z systemami solarnymi lub fotowoltaicznymi: wszystkie powietrzne pompy ciepła Aquarea firmy Panasonic są kompatybilne z systemami solarnymi/fotowoltaicznymi, co pomaga zwiększyć wydajność, zmniejszyć zużycie energii i zminimalizować wpływ na środowisko.
  • Inteligentna chmura Aquarea: Aquarea Smart Cloud to bezpłatna usługa, która umożliwia zdalne sterowanie powietrzną pompą ciepła Panasonic z dowolnego miejsca za pomocą smartfona, tabletu lub urządzenia mobilnego. Oprócz sterowania ustawieniami ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody, można monitorować zużycie energii – instalator może zdalnie zająć się Twoim systemem, oszczędzając Twój czas i pieniądze.