Filtr stożkowy anemostatu montowany jest bezpośrednio na anemostacie. Kształt stożka sprawia, że zwiększona jest powierzchnia filtracji powietrza oraz zmniejszone są straty ciśnienia powietrza przepływającego.
Dostępne średnice filtrów: Ø125 mm, Ø160 mm
Klasa filtracji: G3
Maksymalna temperatura pracy: 100°C
Filtry te znacząco wydłużają czas pracy, często drogiego w zakupie, filtra wyciągowego w rekuperatorze.
Wymiary:
Zastosowanie:
Zaleca się montowanie filtrów w instalacjach wentylacji mechanicznej na anemostatach wywiewnych oraz opcjonalnie nawiewnych. Jeżeli centrala wentylacyjna (rekuperator) posiada filtry można ograniczyć się do montażu filtrów wyłącznie na anemostatach wywiewnych. Filtry stożkowe jednak doskonale sprawdzają się na anemostatach nawiewnych – nie dopuszczając do tworzenia się na sufitach czarnych “kółek” wokół anemostatów. Zanieczyszczone powietrze z pomieszczeń takich jak: kuchnia, łazienka, garderoba, WC, wyciągane jest przez anemostaty lub kratki, następnie przechodzi przez kanały i filtrowane jest dopiero na filtrze w centrali wentylacyjnej. Zadaniem filtra stożkowego anemostatu FSA jest zabezpieczenie przed zanieczyszczeniem kanałów instalacji wywiewnej (wyciągowej). Zanieczyszczenia w postaci kurzu, oparów z gotowania i smażenia pozostają na powierzchni filtra i nie osadzają się na ściankach rur.
Montaż filtra:
- Odkręć anemostat
- Usuń z anemostatu piankę uszczelniającą
- W miejsce pianki załóż filtr stożkowy
- Zakręć anemostat
UWAGA
W przypadku montażu w anemostatach DVSR i DVSER należy delikatnie obciąć zieloną uszczelkę filtra.
Wymiana:
Wymiana filtrów uzależniona jest od stopnia zanieczyszczenia powietrza: kurzu, pyłu i ma na nią wpływ np. ilość i czas gotowania, smażenia – w przypadku wentylacji kuchni. Zaleca się okresowe sprawdzanie stanu filtrów. Procedura wymiany filtra jest taka sama jak w przypadku jego montażu (patrz powyżej pkt. 1, 3 i 4).
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.